Aerokraft Consult SRL, partener al Consiliului IMM-urilor

Aerokraft Consult SRL este agentul de handling rampă care are misiunea de a servi industria aeronautică prin acordarea de servicii la standarde înalte de calitate, siguranță și securitate prin intermediul echipei noastre competente și dedicate, care se străduie să maximizeze alocarea oportunităților inovative de business în toate locațiile deservite.

Cu o experiență de peste 15 ani în domeniu, Aerokraft Consult SRL oferă servicii de deservire a Companiilor Aeriene la sol și anume: reprezentare și supervizare, deservire pasageri (check-in, boarding și lost and found), deservire aeronave (bagaje, echipamente rampă, load control, marshalling), turnaround coordination și comunicare, curățenie (escală, escală rapidă, de noapte, generală – deep, dezinfecție DDD), servicii de bord (inflight și duty free), cargo și poștă (handling, transfer), de-icing / anti-icing services and snow / ice removal, servicii suport (catering), servicii de securitate (handling, cargo și catering) și transfer de bagaje și echipaje la puncte agreate atât în interiorul cât și în afara aeroportului.

Societatea comercială Aerokraft Consult SRL s-a extins intr-un timp scurt oferind servicii nu numai pe Aeroportul Internațional Henri Coanda București, ci și pe alte aeroporturi internaționale din România, precum Aeroportul Internațional George Enescu – Bacău (LRBC), Aeroportul Internațional Iași (LRIA), Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj Napoca (LRCL) și Aeroportul Internațional Mihail Kogălniceanu (LRCK).

Aerokraft Consult SRL are o echipă de 391 de angajați profesioniști, cu ajutorul căreiadeservește un număr de 13.000 zboruri anual cu peste 4 milioane de pasageri, obținând un procent de 98,8% la indicatorul punctualitatea activităților (Station On-Time Performance) desfășurate pe Aeroportul Internațional Henri Coandă București – aeroportul de bază.

Filozofia societății Aerokraft Consult SRL se compune din:

  • Misiunea societății Aerokraft Consult SRL de a construi relații profesionale bazate pe transparență și satisfacția clientului și de a oferi servicii cuprinzătoare pentru companiile aeriene.
  • Viziunea societății Aerokraft Consult SRL este de a oferi servicii de handling cu o strategie de eficientizare a costurilor adaptată satisfacerii clienților companiilor aeriene.
  • Obiectivele societății Aerokraft Consult SRL sunt de a satisface necesitățile clienților companii aeriene și prestarea serviciilor bune adaptate necesităților acestora, bazate pe cunoaștere și transparență.

Un plus față de experiența de peste 15 ani de activitate în acest domeniu a majorității membrilor echipei noastre îl reprezintă următoarele caracteristici:

  • preocuparea deosebită pentru creșterea gradului de siguranță, calitate și securitate a serviciilor prestate; însuși directorul general al societății Aerokraft Consult SRL fiind un auditor aeronautic activ și impicat în evaluarea constantă a calității serviciilor,
  • coeziunea echipei asigurată printr-o implicare totală a managementului și un dinamism continuu,
  • și nu în ultimul rând o preocupare constantă a creșterii nivelului de calificare al angajaților.

Post Your Thoughts