Organizații regionale

Federaţia Patronală a IMM din NORD – EST

  • Patronatul Județean al IMM-urilor Bacău
  • Patronatul Județean al IMM-urilor Botoşani
  • Patronatul Județean al IMM-urilor Iaşi
  • Patronatul IMM-urilor Iaşi
  • Patronatul IMM-urilor Paşcani
  • Patronatul IMM-urilor Tg. Frumos
  • Patronatul IMM-urilor Neamţ
  • Patronatul IMM-urilor Suceava
  • Patronatul IMM-urilor Vaslui

Federaţia Patronală a IMM din SUD – EST

  • Patronatul Oamenilor de Afaceri Brăila
  • Patronatul IMM Buzău
  • Patronatul IMM Constanţa
  • Patronatul IMM Galaţi
  • Patronatul IMM Tulcea
  • Patronatul IMM Vrancea

Federaţia Patronală a IMM din SUD

  • Federația Patronală a IMM-urilor Argeş
  • Patronatul IMM Piteşti
  • Asociația Întreprinderilor Private Mioveni
  • Patronatul IMM Cîmpulung Muscel
  • Consiliul Local al IMM-urilor Călăraşi
  • Patronatul IMM-urilor Olteniţa
  • Patronatul IMM-urilor Dâmbovița
  • Patronatul Județean al IMM-urilor Giurgiu
  • Patronatul IMM-urilor Ialomiţa
  • Patronatul Județean al IMM-urilor Prahova
  • Patronatul IMM-urilor Teleorman

Federaţia Patronală a IMM din SUD – VEST

  • Consiliul Local al IMM-urilor Craiova
  • Patronatul Local al IMM-urilor Calafat
  • Patronatul Județean al IMM-urilor Tg. Jiu
  • Patronatul IMM-urilor Caracal
  • Patronatul IMM-urilor Slatina
  • Patronatul Județean al IMM-urilor Mehedinți
  • Patronatul Local al IMM-urilor Drobeta Tr. Severin
  • Patronatul IMM-urilor Râmnicu Vâlcea

Federaţia Patronală a IMM din VEST

  • Patronatul IMM-urilor Arad
  • Patronatul Județean al IMM-urilor Caraş Severin
  • Consiliul Regional al IMM-urilor Deva
  • Asociația Patronatelor CAPT Timişoara

Federaţia Patronală a IMM din  NORD – VEST

  • Consiliul Local al ÎMM-urilor Oradea
  • Asociația IMM-urilor Bistriţa Năsăud
  • Asociația Patronilor și Meseriașilor Cluj Napoca
  • Consiliul Local al IMM-urilor Baia Mare
  • Patronatul IMM-urilor Filiala Satu Mare
  • Patronatul IMM-urilor Simleul Silvaniei
  • Patronatul IMM-urilor Satu Mare

Federaţia Patronală a IMM din CENTRU

  • Patronatul Județean al IMM-urilor Braşov
  • Asociația Patronală a IMM-urilor Făgăraş
  • Patronatul IMM-urilor Filiala Sf. Gheorghe
  • Patronatul IMM-urilor Covasna
  • Consiliul Local al IMM-urilor Harghita
  • Patronatul Județean al IMM-urilor Mureş
  • Patronatul IMM-urilor Tg. Mureş
  • Consiliul Local al IMM-urilor Tg. Mureş
  • Consiliul Local al IMM-urilor Sighişoara
  • Patronatul Județean al IMM-urilor Sibiu

Federaţia Patronală a IMM din Bucureşti

  • Patronatul IMM-urilor Bucureşti
  • Consiliul Județean al IMM-urilor Ilfov
  • Patronatul IM-urilor București-Ilfov

Organizații sectoriale

  • Federatia patronală ROMALIMENTA
  • Federația Națională a Patronatelor Medicilor de Familie din România
  • Asociația Națională a Agențiilor de Turism (ANAT)
  • HORA
  • Asociația Companiilor de Distribuție de Bunuri din România (ACDBR)
  • Patronatul Tinerilor Întreprinzători (PTIR)
  • Patronatul Femeilor de Afaceri din IMM
  • Patronatul Român al Industriei de Vending
  • Federația Naţională pentru Învăţământ şi Formare Profesională
  • Patronatul Psihologilor cu drept de libera practică
  • Asociația Patronală a Furnizorilor de Formare Profesională din România
  • Asociaţia Română de Transfer Tehnologic şi Inovare
  • Patronatul Formare şi Evaluare
  • Patronatul Tinerilor Întreprinzători Regiunea Centru
  • Patronatul Femeilor de Afaceri din IMM – Regiunea Centru
  • Asociația Transportatorilor
  • Asociația Producătorilor de Piese Turnate
  • Asociația Transportatorilor Suceava
  • Asociația Construim Împreună
  • Patronatul Detectivilor Particulari din România
  • Horetim Timișoara
  • Patronatul IT π

Organizarea pe Task Force-uri

Agricultură

Coordonator: Mihai Visan
  • Vali Priceputu
  • Ovidiu Gheorghe
  • Prof. Cireap Gheorghe

Educație

Coordonator: X
  • Iulian Groposila
  • Adrian Rada
  • Radu Balanean
  • Stefan Davidescu
  • Elena Lotrean
  • Marius Olariu
  • Steluta Racolta
  • Raluca Ana Medesan

Energie

Coordonator: Felix Caprariu
  • Iulian Groposila

Antreprenoriat

Coordonator: X
  • Stere Fudulea
  • Sebahat Kaya
  • Ionut Tata

Industrie

Coordonator: Prof.univ.dr.Tenu Ioan
  • Corneliu Tanase 
  • Ioan Glisca
  • Marian Costea

Mediu

Coordonator: Florin Duma
  • Olimpia Doru
  • Olimpia Mintas
  • Dan Barbu
  • Gabriel Cozma

Fonduri Europene

Coordonator: Augustin Fenesan
  • Daniel Uratu
  • Elena Coanda
  • Radu Oprea
  • Mircea Purcaru
  • Cristi Neamtu

Servicii Financiare și Taxe

Coordonator: Danut Muresan
  • Diana Ilut
  • Lect. univ. Dr.Florin Dobre

Sănătate

Coordonator: Raluca Zoitanu
  • Fabian Schnelbach
  • Luminita Zane

Construcții și Infrastructură

Coordonator: Kaya Sebahat
  • Ioan Mintas
  • Cristian Ignea
  • Adrian Cascaval
  • Beniamin Lucescu
  • Constantin Sirbu

IT & C

Coordonator: Andrei Orban
  • George Cioceanu
  • Ionut Negrescu
  • Ionut Tata
  • Radu Puchiu
  • Rosca Lucian

Muncă

Coordonator: Neculai Vitelaru
  • Iulian Groposila
  • Marian Filimon
  • NeculaI Vitelaru
  • Tibisor Miron
  • Florea Parvu
  • Grigore Mihaela Victoria

Turism

Coordonator: Dumitru Luca
  • Valentin Cristea
  • Ion Roman
  • Valeriu Stefan
  • Daniel Mischie
  • Nicolae Demetriade

Consumatori & Concurență

Coordonator: Ovidiu Gheorghe
  • Mihai Visan
  • Les Gavril
  • Luca Dumitru

Piața Walter Mărăcineanu, nr. 1-3, etaj 1, intrarea 1, Sector 1, București

CNIPMMR